Vadeli işlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) yatırımı için aracı kurum seçimi birçok yatırımcının üzerinde çok durmadığı bir konu. Birçok yatırımcı için VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) VİOP işlemlerine aracılık lisansına sahip kurumlar olması yeterli gözükür. Peki durum gerçekten de aynen böyle midir? VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde titizlenmek çok önemlidir? Evet! VİOP yatırımı için aracı kurumu seçimi çok önemlidir.

VİOP yatırımı için aracı kurumu seçimi VİOP yatırım stratejilerinin başarısı kadar önemlidir. Çünkü yatırımcının VİOP yatırım stratejilerini uygulayacağı alım ve satım yapacağı işlem platformu ve bu işlem platformun performansını direkt etkileyen teknolojik alt yapı sistemleri, kurumun mali yapısı, profesyonel uzman desteği, piyasa uzmanı analistler, temel ve ileri VİOP eğitimleri VİOP yatırımının başarısını direkt etkileyen özelliklerden sadece birkaçıdır.

VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminin çok önemli olduğuna yaptığımız vurgudan sonra dilerseniz VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde nelere dikkat edilmesi üzerinde temel başlıklar halinde duralım.

Güçlü mali yapı

VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde SPK’dan lisansı olmasından sonra dikkat edilecek en önemli başlıklardan biri aracı kurumun mali yapısıdır. VİOP yatırımı için işlem yapılan aracı kurumun mali yapısının güçlü olması kurumun gerek altyapısını gerekse sektörün gerektirdiği yenilikleri sürekli yapabilmesi, uzman personelin sürekli gelişmesinin desteklenmesi gibi birçok konuda yatırımcının güvenle çalışmasını sağlar. GCM VİOP, 39 Milyon TL ödenmiş sermayesiyle yatırımcılarına hizmet vermektedir.

Dünya standartlarında teknolojik alt yapı

Finans piyasalarında hız, gelişmiş işlem platformları,  sistemde herhangi bir kopukluk ya da yavaşlık olmaması, fiyatların saliseler içinde eşleşebilmesi gibi unsurlar çok önemlidir. Bu ve benzeri konuların ise tek çözümü vardır: Dünya standartlarında yeni nesil teknolojik alt yapı. GCM VİOP yatırımcıların tüm piyasa ihtiyaçlarına çözüm olabilecek dünya standartlarında gelişmiş teknolojik altyapıya sahiptir.

Yatırımcının güncel kalabilmesine hizmet edecek rapor ve analizler

VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde yatırımcının piyasadaki rakiplerini bir adım öne çıkaracak diğer bir unsur ise VİOP analiz ve raporlarıdır. Çünkü VİOP’ta diğer finans piyasaları gibi küresel piyasaları etkileyen tüm gelişmelerden etkilenir. Diğer taraftan yerel bir piyasa olması sebebiyle Türk piyasalarını etkileyecek ekonomik, siyasi ve politik gelişmeler jeopolitik riskler  de piyasadaki fiyat hareketlerini direkt olarak etkiler. Eğer yatırımcı gün içinde güncel kalamaz ise VİOP yatırımlarından istediği performansı elde edemez. İşte bu noktada GCM VİOP rutin olarak anlık-günlük-haftalık ve özel finansal ve piyasa analizlerini hızlı ve güvenli olarak yatırımcıya sunmaktadır. 

Ücretsiz VİOP eğitimleri

VİOP bilginin kazanca çevrilebildiği ve finansal okuryazarlığın yatırımcıya artı olarak döndüğü bir piyasadır. VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde online eğitimler, e-kitaplar, yazılı argümanlar veya daha fazla materyal ile yatırımcının desteklenmesi çok önemlidir. Yatırımcı dostu GCM VİOP çok zengin yatırımcı kütüphanesi, eğitim setleri, webinarlar, e-bültenleri, seminerler ile ücretsiz olarak VİOP eğitimleri vermektedir.

VİOP yatırımı için aracı kurumu seçiminde önem verdiğiniz tüm kriterlerin hepsini bir arada bulma imkanı sağlamayı hedefleyen GCM VİOP,  üstün müşteri ilişkileri yönetimi, sürdürülebilir yüksek performansı, en iyi piyasa koşullarını sunma çabası ile VİOP yatırımlarınızı gerçekleştirmede en büyük yardımcınızdır. Daha fazla bilgi için www.gcmforex.com/viop adresini ziyaret edebilirsiniz.